Volwassen DTS Ede wint ook tweede competitieduel

02 okt 2023, 9:55Nieuws
svvoorwaarts twello dtsede 12 1
DTS Ede heeft ook haar tweede competitieduel winnend afgesloten. Uit in Twello wist het S.V. Voorwaarts te verslaan met 0-3. Namens de Edenaren scoorden Youssef El Hammouchi (2x) en Frank Boers. Aanvoerder Jesse Buikema moest na een half uur spelen het veld geblesseerd verlaten.
Verslag: René Willemsen
Foto 's: Albert Willemsen
Ook vandaag zaterdag 30 september, trof DTS Ede een tegenstander, waar het hiervoor nog nooit in competitieverband was uitgekomen. In een iets gewijzigde formatie werd dit avondduel om 18.00 uur in Twello afgetrapt. En vanaf het begin werd het duidelijk dat de thuisploeg over een gedreven elftal beschikte. Twello zat vanaf het begin scherp op de bal, maar de Edenaren kwamen in de beginfase geen moment in de problemen. Daarnaast kwam DTS Ede enige malen dreigend door. In de 13e minuut was het raak. Een goed neergelegde diepe bal van Hidde Eshuis zette Huib Siefkes vrij op de linkerflank. Zijn voorzet werd afgeketst door een verdediger en door de inkomende Youssef El Hammouchi onbereikbaar binnengeschoten; 0-1. Voorwaarts antwoordde gelijk in de opvolgende tegenaanval toen het gevaarlijk doorkwam, maar het schot ging voorlangs. In de 19e minuut kreeg Huib Siefkes de gelegenheid de score te verdubbelen na goed afleggen van Thom Stunnenberg, maar zijn schot was te gehaast en ging over. Even later mocht Youssef El Hammouchi aanleggen voor een vrije trap en zag hij zijn inzet uit de kruising gedoken worden. Na een half uur spelen moest Captain Jesse Buikema het veld geblesseerd verlaten. De voor hem ingevallen Haikaz Vervaart wist tot tweemaal toe gevaarlijk te worden. Beide schoten werden echter gekeerd door de vandaag voortreffelijk keepende Patrick ter Mate.
Na de thee volgde een periode waarin de thuisploeg op jacht ging naar de gelijkmaker. In deze periode hadden zij het meeste balbezit en kwamen ook enkele keren dreigend door. De blauwwitten werkten echter hard en stonden hun mannetje. Nadat DTS Ede al enige malen vanuit de rebound gevaarlijk werd via Nehkomi Veldt en Frank Boers, werd de wedstrijd in de 80e minuut beslist. Vanuit de opbouw wist Frank Boers de bal te veroveren en kon hij alleen door en rondde koel af; 0-2. Even later was het Nehkomi Veldt die alleen door kon, maar bij het afdrukken van zijn schot werd hij nog stevig gehinderd, waardoor deze kans verloren ging. In de extra tijd was het wederom Youssef El Hammouchi die een treffer verzorgde. Een bal van de zijkant werd teruggelegd door Roy Talsma, waarna Youssef El Hammouchi alleen nog hoefde binnen te werken; 2-3.
Een verdiende zege en een mooie teamprestatie van DTS Ede. Komend weekend staat er geen competitieduel op het programma. De week daarop komt DTS Ede uit in de tweede ronde van de beker. Het ontvangt dan in eigen huis zondag derdeklasser NEC uit Nijmegen.
S.V. Voorwaarts Twello - DTS Ede 0-3 (0-1)
Doelpunten: 13. Youssef El Hammouchi 0-1, 80. Frank Boers 0-2, Youssef El Hammouchi 0-3
Gele kaarten: Paul Eijkelenkamp, Ezra Wattimena
S.V. Voorwaarts Twello:
Patrick ter Mate, Nero Paais, Paul Eijkelenkamp, Ezra Wattimena, Cengizhan Genc, Marcus van Geelen, Bruce Schotman, Diego Paais, Daan Verheul, Pim Wolbers, Nino Wattimena
DTS Ede:
Robin Franken, Ko Snel, Ahmed Lak, Chiel Willems, Manell Matulessy, Stijn Homburg (70. Nehkomi Veldt), Hidde Eshuis, Jesse Buikema (30. Haikaz Vervaart), Youssef El Hammouchi, Huib Siefkes (70. Roy Talsma), Thom Stunnenberg (46. Frank Boers)
loading

Loading articles...

Loading