Loop ook een Half Uurtje Door Jouw Buurtje!

08 nov 2022, 12:49Nieuws
img 3694 wandeluitdaging ede
SportService ede
Heel Nederland in beweging tijdens Wereld Diabetes Dag op 14 november
Ede – Op maandag 14 november is het Wereld Diabetes Dag. De Bas van de Goor Foundation, Menzis en Novo Nordisk nodigen heel Nederland uit om samen in beweging te komen en een ‘Half Uurtje Door Je Buurtje’ te wandelen. Want bewegen is gezond, zeker als je diabetes hebt. Ook als je geen diabetes hebt, verkleint dagelijks bewegen de kans op diabetes.

Wandel mee in Ede Zuid!

Sportservice De Vallei omarmt dit initiatief van harte en organiseert samen met wandelvereniging Leef in Beweging XL een ‘Half Uurtje Door Je Buurtje’ in Ede Zuid. Iedereen die mee wilt wandelen wordt maandag 14 november om 13.30 uur verwacht bij buurthuis de Meerpaal, Industrielaan 1 in Ede. Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig.
Sportservice De Vallei organiseert regelmatig samen met lokale sportaanbieders en organisaties in de zorgsector wandelprogramma’s. Hierbij wordt gedurende een aantal weken gewandeld in een groep, onder begeleiding van een sport- of zorgprofessional. Onder de doelgroep vallen bijvoorbeeld diabetici, mensen met hart en vaatziekten en mensen met COPD. Iedereen kan op eigen tempo meedoen en gezelligheid is belangrijk. Door middel van deze wekelijkse wandelingen, die stap voor stap worden opgebouwd, werken deelnemers samen aan een gezondere leefstijl. Uit eerdere ervaringen blijkt dat deelnemers hun leefstijl verbeteren, vaak ook blijven sporten, afvallen en minder medicatie nodig hebben.

Waarom Half Uurtje Door Je Buurtje?

In Nederland hebben 1,2 miljoen mensen diabetes. Dit jaar komen op zondag 13 en maandag 14 november duizenden mensen tegelijk in beweging, op initiatief van de Bas van de Goor Foundation. Hiermee vraagt de stichting aandacht voor diabetes en laat ze zien dat regelmatig bewegen belangrijk is voor iedereen. Het verhoogt je weerstand en het zorgt ervoor dat je je fitter voelt. Het verkleint ook de kans op het krijgen van diabetes. Voor mensen die diabetes hebben, kan bewegen ervoor zorgen dat je minder medicijnen nodig hebt.
Voor meer informatie, zie www.halfuurtjedoorjebuurtje.nl
loading

Loading articles...

Loading