EDE - Vrijdagmiddag 14 juli rond 14.55 uur heeft de politie in een woning aan de Parkrand in Ede, onderzoek gedaan naar een gevonden projectiel uit de Tweede Wereldoorlog.
Een Magneetvisser heeft een staartstuk van een mortiergranaat boven water gehaald in landgoed Hemmen. Het opgeviste projectiel werd naar de woning vervoerd, waarna de politie in kennis is gesteld. De politie heeft nog voordat ze bij de woning aanwezig waren, de bewoners gesommeerd het huis te verlaten.
Een explosieven verkenner van de politie heeft het projectiel onderzocht en geconstateerd dat het om een staartstuk ging van een mortiergranaat.
De politie heeft het staartstuk meegenomen en de aanwezige kinderen een rondleiding in de politieauto gegeven. Ook heeft de magneetvisser de sommatie gekregen, de volgende keer niet met opgeviste projectielen te gaan slepen, maar direct de politie te bellen.