Het bestuur van de Dorpsraad Lunteren valt uiteen na ruzies

19 jul 2021, 9:58Nieuws
lunteren edenieuwsnl
Ede.Nieuws.nl
Lunteren- Het bestuur van de Dorpsraad Lunteren valt uiteen door een verschil van inzicht over de voorgang en de richting die de Dorpsraad moet gaan nemen.
De voorzitter, drie vaste leden en één kandidaat zijn uit het bestuur gestapt, omdat zij zich niet kunnen verenigen om van de Dorpsraad een activistische partij te maken.
Dit hebben Wilke Dekker, Jeffrey Floor, Herbert Kreuzen, Eltjo Bethlehem en Sietse Lugtenburg via de Lunterse Krant laten weten via een ingezonden brief. Zij willen zich niet verenigen met het gedrag en de denkwijzen van de andere bestuursleden.
De eerder ingezette koers in woord en daad van het dagelijks bestuur staat voor:
  1. Het versterken en in standhouden van de verbinding met alle inwoners van Lunteren;
  2. Het onderhouden en uitbouwen van een kritische en werkbare relatie met burgemeester, wethouders, de gemeenteraad, projectleiders en ambtenaren van de gemeente Ede;
  3. Het vergroten van de betrokkenheid en invloed van het bestuur van de dorpsraad om zaken voor Lunteren voor elkaar te krijgen;
  4. Een respectvolle samenwerking binnen het bestuur gericht op de belangen van Lunteren;
  5. Contacten en samenwerking versterken met alle dorpsraden van de gemeente Ede;
Deze koers was en is bedoeld om de doelstellingen en resultaten voor Lunteren veilig te stellen. De afgelopen periode heeft een aantal bestuursleden zich niet gehouden aan de afgesproken koers. Dit heeft geleid tot incidenten die grote schade hebben berokkend aan het bereiken van de doelstellingen voor Lunteren.
Het gaat hier o.a. om:
  1. het bestuur van de Dorpsraad wordt niet meer betrokken bij onderzoeken die de gemeente uitvoert, waardoor het uitoefenen van de Dorpsraad invloed beperkt wordt.
  2. Het bestuur krijgt geen voorinformatie meer waardoor samenwerking bemoeilijkt wordt.
  3. Ambtenaren en projectleiders ontlopen enkele bestuursleden en weigeren met hen samen te werken
  4. Het onvoorspelbare en ongeleide gedrag van enkele bestuursleden bemoeilijkt op alle fronten de samenwerking met de gemeente Ede.
Er is veelvuldig gesproken binnen het bestuur over de ontstane situatie. De vertrekkende bestuursleden vinden dat het loslaten van de afgesproken koers en het onvoorspelbaar en ongeleid gedrag, niet leidt tot het realiseren van de doelen voor Lunteren. Deze doelen zijn o.a. verwoord in het Dorps Ontwikkel Plan. De algemene ledenvergadering blijft de plek om zich uit te spreken over de ontwikkelingen in Lunteren. De vertrekkende bestuursleden bedanken alle leden van de dorpsraad Lunteren voor hun steun en vertrouwen die ze de afgelopen twee jaar hebben ontvangen.
Sietse Lugtenburg
Bron Luntersche Krant
loading

Loading articles...

Loading