Geweld overschaduwt bekerfinale VV Bennekom in Didam, meerdere supporters gewond

16 mei , 10:22Nieuws
soccer-488700_1280
Pixabay
Ter illustratie.
DIDAM - De bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30 is woensdagavond op het terrein van DVC'26 overschaduwd door geweld en vuurwerk. Volgens betrokkenen zijn meerdere supporters mishandeld en moesten enkele gewonden naar het ziekenhuis.
Volgens Marco Swenne, voorzitter van DVC'26, wilden de betrokken clubs er een feestelijke avond van maken, maar is dat door een kleine groep relschoppers verstoord. Hij spreekt van een geslaagde organisatie die uiteindelijk toch werd overschaduwd door teleurstelling.
Ook Roy Baks, voorzitter van Longa'30, noemt het verloop van de avond pijnlijk. Volgens hem is er wekenlang gewerkt aan een veilig en feestelijk evenement, maar eindigde de finale alsnog in onrust en geweld.
Vuurwerk en relschoppers op sportpark
De finale op neutraal terrein in Didam trok volgens de organisatie tussen de 3.000 en 3.500 toeschouwers. Tijdens de avond werd meerdere keren vuurwerk afgestoken. Een deel daarvan belandde op het kunstgrasveld. Volgens Swenne zou het vuurwerk vanuit een auto zijn aangevoerd.
Volgens Baks waren er vooraf signalen dat relschoppers mogelijk naar Didam zouden komen. Tot kort voor de wedstrijd werd nog gedacht dat zij zouden doorreizen naar de Belgische bekerfinale, maar bij de laatste briefing bleek dat de groep toch in de richting van het sportpark kwam.
Beveiliging kon geweld niet voorkomen
Ondanks preventief fouilleren kwamen relschoppers volgens de organisatoren het terrein op met onder meer zware kettingen en verzwaarde handschoenen. Swenne wijst erop dat volledige controle op een open sportpark lastig is. Baks zegt dat er voorzorgsmaatregelen waren genomen, maar dat een bus met relschoppers het terrein toch wist te bereiken. Daarbij zouden mensen met stalen kettingen zijn geslagen en zou ook een kind in het gezicht zijn geraakt.
Na afloop werden hondengeleiders ingezet om het terrein snel te ontruimen. Voor zover bekend zijn er geen aanhoudingen verricht.
Gewonden en geschrokken supporters
Onder de aanwezige supporters was de schrik groot. Een supporter van VV Bennekom zegt dat een voetbalfinale juist een avond moet zijn waar gezinnen en kinderen veilig naartoe kunnen.
Volgens Baks moesten meerdere supporters van Longa'30 naar het ziekenhuis worden gebracht. Inmiddels zouden de meesten weer thuis zijn. Met uitzondering van een jongetje heeft hij naar eigen zeggen alle betrokken slachtoffers gesproken.
Gemeente onderzoekt verloop van de avond
Burgemeester Anne-Marie Fellinger van Montferland noemt het geweld onacceptabel. Volgens haar heeft het incident een sportieve avond verstoord en geleid tot onveilige situaties voor bezoekers, onder wie gezinnen met kinderen.
De gemeente onderzoekt de gebeurtenissen en bekijkt of in vergelijkbare situaties eerder en steviger kan worden ingegrepen.
Ook op het veld viel veel te beleven
Ook sportief kende de finale een spectaculair verloop. VV Bennekom nam via Mo Bendadi een voorsprong van 2-0, waarna Longa'30 de stand na rust omboog naar 2-3. In een hectische slotfase maakten beide ploegen nog twee doelpunten, waardoor een verlenging nodig was.
In de verlenging maakte Emile Lieuwen de winnende treffer voor VV Bennekom: 5-4. Daarmee pakte de ploeg de districtsbeker.
Volgens Baks is de verhouding tussen de clubs ondanks de ongeregeldheden goed gebleven. Juist daarom noemt hij het extra wrang dat de bekerwinst van VV Bennekom volgens hem niet onbezorgd kon worden gevierd.
Bron Omroep Gelderland
loading

Loading articles...

Loading