CHE stelt afstudeeruitslagen pabo uit na ontdekking AI-fraude

17 jun , 12:31Nieuws
christelijke hogeschool ede
CHE
Ter illustratie.
EDE - De Christelijke Hogeschool Ede heeft de bekendmaking van afstudeeruitslagen voor pabo-studenten uitgesteld nadat bij één afstudeeronderzoek ongeoorloofd gebruik van kunstmatige intelligentie was vastgesteld. De hogeschool controleerde daarop de volledige lichting opnieuw.
De extra controle leidde volgens de CHE niet tot nieuwe fraudegevallen, maar zorgde er wel voor dat studenten langer op hun uitslag moesten wachten.
De studenten werden maandag, op de dag dat zij hun afstudeeruitslag zouden krijgen, per mail geïnformeerd over het uitstel. In dat bericht meldde de opleiding dat aanvullend onderzoek nodig was vanwege een vermoeden van fraude.
De hogeschool bevestigt dat vorige week bij één afstudeeronderzoek is vastgesteld dat kunstmatige intelligentie op een ongeoorloofde manier is gebruikt. Naar aanleiding daarvan besloot de opleiding alle onderzoeken van dezelfde groep studenten nogmaals te controleren.
Uitslagen twee dagen later
Bij de aanvullende controle zijn volgens de CHE geen andere overtredingen gevonden. De vertraging treft wel alle afstuderende pabo-studenten uit de betreffende lichting.
Volgens de hogeschool blijft de vertraging beperkt tot maximaal twee dagen. Alle studenten zouden uiterlijk woensdag hun uitslag ontvangen. Herkansingen en de diploma-uitreiking gaan volgens de instelling door zoals gepland.
Meer aandacht voor controle
De CHE stelt dat de extra controle binnen de reguliere nakijktermijn viel. Volgens de opleiding worden afstudeeronderzoeken standaard gecontroleerd op onder meer plagiaat en correcte bronvermelding.
Door de snelle opkomst van AI kost dat proces volgens een woordvoerder steeds meer tijd en vraagt het meer aandacht van docenten.
De hogeschool ziet het gebruik van AI door studenten als een blijvende ontwikkeling in het hoger onderwijs. De CHE zegt daarom te blijven controleren op misbruik, maar ook met studenten in gesprek te gaan over verantwoord gebruik van kunstmatige intelligentie tijdens de opleiding.
Bron: De Gelderlander
loading

Loading articles...

Loading