Botulisme aangetroffen in de vijver tussen de Valkestein en Veenderweg

31 jul , 12:48Nieuws
csm botulisme 00c4830832
Gemeente Ede
EDE - Er is botulisme aangetroffen in de vijver tussen de Valkestein en Veenderweg. Het gaat om de Victoria Vesta-vijver. Er zijn de afgelopen tijd meerdere dode eenden en zwanen weggehaald.
Om geen risico’s te nemen, heeft de gemeente waarschuwingsborden geplaatst. De borden wijzen op de gevaren van botulisme. Gemeente en waterschap raden af om met dode dieren of het water waarin dode dieren liggen in aanraking te komen. Ook huisdieren kunnen ziek worden of doodgaan van het gif dat door de botulismebacterie wordt geproduceerd.
Iedere zomer komen gevallen van botulisme voor, een vergiftiging die dodelijk kan zijn voor watervogels, maar ook voor andere dieren. Botulisme doet zich bij warm weer vooral voor in ondiepe watergangen. De temperatuur van het water loopt dan al snel op tot boven de 20° Celsius, waarbij de botulismebacterie actief wordt. Het gif van deze bacterie werkt verlammend op de spieren van watervogels en vissen. Kadavers van deze dieren zijn vervolgens weer een bron van besmetting. 
Daarom moeten dode dieren zo snel mogelijk worden opgeruimd. Doe dat niet zelf, maar bel de gemeente of het waterschap, telefoonnummer (055) 5 272 272. Je kan bij het waterschap ook online een melding doen(Verwijst naar een externe website). Raak de kadavers niet aan, geef ze niet mee aan het vuilnis en begraaf ze ook niet. Medewerkers van de gemeente of het waterschap zorgen voor een snelle verwijdering van zieke en dode vissen en watervogels. 
csm_Botulisme_30_juli_2026_bc01eca12e
Gemeente Ede
loading

Loading articles...

Loading