Bewoners welkom op startavond ontwikkeling Klompenpad KIDS Ede

06 mrt 2023, 10:15 Nieuws
jaarringen tellen tjerk steenbergen
Tjerk Steenbergen

EDE - Hou je van wandelen en denk je graag mee over een wandelroute voor kinderen op Landgoed Kernhem? Op dinsdag 21 maart is de startavond voor een Klompenpad KIDS. De avond is bedoeld voor volwassen bewoners en geïnteresseerden die mee willen helpen met de ontwikkeling van dit pad en/of kennis hebben over educatie. De route wordt ontwikkeld onder begeleiding van Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG).

Je bent van harte welkom in zaal De Buitenkans van Stichting Het Kernhuis aan de Parkrand 60, 6714 GN Ede. De bijeenkomst start om 19.30 uur. Inloop met koffie en thee is vanaf 19.15 uur. Graag vooraf aanmelden via de website van SLG op slgelderland.nl/projecten/ontwikkeling-klompenpad-kids-ede

Klompenpaden

In Gelderland en Utrecht zijn inmiddels 143 Klompenpaden ontwikkeld door SLG en Landschap Erfgoed Utrecht waarvan 6 Klompenpad KIDS. De routes worden ontwikkeld en onderhouden samen met een groep lokale vrijwilligers. In de gemeente Ede liggen maar liefst 11 Klompenpaden. In opdracht van de gemeente Ede wordt er nu ook een Klompenpad KIDS ontwikkeld.

Klompenpad KIDS

Een Klompenpad KIDS-route loopt door boerenland en laat kinderen kennismaken met het landschap en de dieren die er leven. De route is bedoeld voor kinderen van 4 tot 12 jaar en hun (groot)ouders. De KIDS-route zal deels over het reguliere Doesburgermolenpad gaan lopen. Terwijl kinderen lekker buiten zijn, gaan ze bijvoorbeeld op zoek naar diersporen en watervogels, maken een natuurkunstwerk, worden een levend standbeeld of leren bomen herkennen. Een Klompenpad KIDS bevat enkele natuurlijke speelelementen voor kinderen.

De route wordt gemarkeerd met oranje bordjes en onderweg staan er bordjes met opdrachten. Ook komt er een KIDS-doeboekje met leuke weetjes en opdrachten.

Startavond

Op de startavond wordt het project toegelicht. Alle aanwezigen krijgen de kans om hun ideeën voor de route en aan te dragen. Daarna kunnen geïnteresseerden zich aanmelden voor de werkgroep, die onder begeleiding van SLG aan de slag gaat met de realisatie van het KIDS Klompenpad.

Kijk voor meer informatie op slgelderland.nl, klompenpaden.nl of de Klompenpaden Facebookpagina.

De ontwikkeling van dit Klompenpad wordt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Ede en Provincie Gelderland.