Femmes van Taal brengt verbinding en kracht in Cultura

21 mei , 15:39Kunst & cultuur
Poëzieavond in het teken van ontmoeting, bewustwording en hoop. Een avond vol krachtige poëzie, verbinding en ontmoeting in Cultura
EDE - Op woensdagavond 20 mei vond in het Atrium van Cultura Ede een bijzondere voorstelling plaats van Femmes van Taal. Deze eenmalige avond werd georganiseerd in het kader van de campagne ‘Ede breekt de stilte’ en bood bezoekers een inspirerende mix van poëzie, ontmoeting en maatschappelijke betrokkenheid.
Door Chris Ouboter
De avond werd geopend door Jan-Durk Tuinier, die het publiek meenam in het ontstaan en de aanleiding van deze bijeenkomst. Daarmee werd direct duidelijk hoe belangrijk het is om ruimte te maken voor gesprek, bewustwording en betrokkenheid.
Centraal stond het verlangen naar zachtheid, betekenis en een veilige plek waar gevoelens gedeeld kunnen worden. Juist in een tijd waarin veel mensen behoefte hebben aan verbinding, liet deze avond zien hoe taal en kunst kunnen bijdragen aan herkenning, steun en hoop.
De drie dichters Larissa Verhoeff, Zoë van der kerkhof en Yvette Neuschwanger van Femmes van Taal brachten een krachtige en indringende voorstelling waarin poëzie, emotie en betrokkenheid samenkwamen. Met hun woorden gaven zij stem aan ervaringen die gehoord mogen worden en maakten zij op indrukwekkende wijze ruimte voor verandering, bewustzijn en veerkracht. En was het niet de bedoeling om de man te kwetsen en onderuit te halen. Larissa begon haar betoog met, “Ik hou van mannen.”
Ook het publiek kreeg een waardevolle plek in de avond. Bezoekers konden hun eigen verhaal delen, waarna met aandacht en respect werd geluisterd. Juist die wisselwerking tussen podium en publiek zorgde voor een gevoel van verbondenheid en maakte de voorstelling extra betekenisvol.
Femmes van Taal bracht een unieke voorstelling die niet alleen raakte, maar ook perspectief bood. De avond onderstreepte het belang van luisteren, elkaar steunen en samenbouwen aan een samenleving waarin mensen zich gezien en veilig voelen. Met poëzie als verbindende kracht werd duidelijk hoe kunst kan bijdragen aan begrip, herstel en saamhorigheid.
Publiek bij Femmes van Taal 20 mei 2026
© Chris Ouboter
Poëzieavond in het teken van ontmoeting
Femmes van Taal
© Chris Ouboter
Femmes van Taal
Publiek bij Femmes van Taal 20 mei 2026
© Chris Ouboter
loading

Loading articles...

Loading