Monqeyface is op 22 en 23 augustus één van de deelnemers aan de Edese Atelierroute

08 aug , 14:09Kunst en Cultuur
Monqeyface aan het werk
René Hazeleger
EDE - Wie nieuwsgierig is naar kunst én naar het verhaal achter een kunstwerk, kan op 22 en 23 augustus terecht bij de Edese Atelierroute.
Door René Hazeleger
Veertig kunstenaars verspreid over 27 locaties in Ede zetten tijdens dit weekend de deuren van hun ateliers open. Bezoekers kunnen er recent werk bekijken, rechtstreeks met de kunstenaars in gesprek gaan en – als een werk aanspreekt – kunst kopen bij de maker zelf.
De Atelierroute biedt daarmee niet alleen een kijkje in het werk van de deelnemende kunstenaars, maar ook in hun werkomgeving en creatieve proces. Kunstenaars vertellen over hun inspiratie, werkwijze en de ideeën achter hun werk. Op verschillende locaties wordt het programma bovendien aangevuld met muzikale optredens.
Het aanbod belooft ook dit jaar breed en verrassend te zijn. Naast de ateliers zijn er bijzondere locaties waar kunst te zien is, waaronder de Ericakerk en de Maakplaats aan de Oranjelaan 7. De verschillende locaties zijn goed bereikbaar per fiets en te voet.
De deuren staan beide dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Meer informatie en een overzicht van alle deelnemende kunstenaars en locaties is te vinden op edese-atelierroute.nl.
Monqeyface: schilderen met ogen, schedels en kleur
Een van de kunstenaars die tijdens de Atelierroute bezoekers in zijn eigen omgeving ontvangt, is Vincent Berends, die werkt onder de naam Monqeyface. Zijn schilderijen vallen op door uitgesproken kleuren, abstracte vormen en ogen die de kijker direct lijken aan te kijken.
Ogen en schedels vormen belangrijke inspiratiebronnen voor zijn werk. Berends combineert deze beelden met een sterke fascinatie voor kleur en vertaalt ze naar abstracte portretten waarin graffiti-invloeden duidelijk zichtbaar zijn. Daarbij wisselt hij het penseel af met de spuitbus. Het resultaat is een geheel eigen beeldtaal waarin kleur, vorm en expressie samenkomen.
De aantrekkingskracht van kleur loopt als een rode draad door zijn werk. Voor Berends is schilderen een manier om zichzelf uit te drukken, nieuwe vormen uit te proberen en zijn creativiteit de vrije ruimte te geven. Tegelijkertijd wil hij met zijn kunst iets bij de toeschouwer teweegbrengen. Door zijn werk te laten zien en met anderen te delen, hoopt hij mensen te inspireren en te laten ervaren hoeveel zeggingskracht kunst kan hebben.
Zijn creativiteit beperkt zich overigens niet tot canvas. Monqeyface beschildert ook kleding en tassen, waarmee hij zijn kunst letterlijk onderdeel maakt van het dagelijks leven. En de ambities reiken verder. Over de toekomst van zijn werk zegt hij veelzeggend: „Dat dit alles maar uit de hand mag lopen tot iets moois.”
Tijdens de Edese Atelierroute kunnen bezoekers niet alleen zijn schilderijen bekijken, maar ook kennismaken met de kunstenaar achter de werken. Het atelier en de woning van Monqeyface zijn te vinden aan Veldpost 8 in Ede.
loading

Loading articles...

Loading