322e traditionele Buurtspraak op donderdag 17 september 2026: ‘Medestanders in tijden van onzekerheid'

05 sep , 10:15Kunst en Cultuur
321e Buurtspraak 18-09-2026 - Copyrightvrije foto Buurt Ede en Veldhuizen, Bert Vos
Bert Vos
De 322e traditionele jaarvergadering
Ede, september 2026 - De Buurtspraak van de Buurt Ede en Veldhuizen, die is ingeschreven als immaterieel erfgoed op de Nederlandse inventaris van UNESCO, staat ook dit jaar op de derde donderdag van september op de agenda. Dit jaar is de 322e traditionele jaarvergadering van de Buurt op donderdag 17 september.
Het thema voor 2026, 'Veerkrachtig erfgoed: medestanders in tijden van onzekerheid’, heeft alles te maken met vormen van participatie van de lokale gemeenschap in de steeds veranderende maatschappij met al zijn onzekerheden. Inspraak en participatie spelen in deze tijden van mondigheid een steeds grotere rol.
Er wordt door Gerrit Breman teruggeblikt op de lokale democratie die eeuwenlang door de buurten in onze streek in de praktijk werd gebracht. De Algemene Belangenvereniging Ede-Oost (ABEO) is zich aan het omvormen tot de eerste wijkraad in Ede; voorzitter Ary Stigter licht dat proces toe. Buurtrichter Ruben Landman zet uiteen hoe de buurt een rol kan en wil spelen om de Edese gemeenschap te verbinden met de gemeentelijke plannenmakers. Na deze inleidingen is er ruimte voor discussie, waarbij ook Ria Maliepaard van het nieuwe Huis voor Actief Burgerschap Ede aanschuift. 
Verder staan op de agenda een update over het beheer van de heidevelden ten oosten van Ede, een toespraak van burgemeester - tevens de houtrichter van het Edese Bos - René Verhulst en een rondgang langs de diverse activiteiten van de buurt en van organisaties die daarbij nauw betrokken zijn.
De jaarlijkse openbare Buurtspraak voor geërfden van de Buurt en andere belangstellenden vindt plaats in de Edesche Concertzaal, Amsterdamseweg 9, Ede. Als om kwart over drie traditioneel de klokken van de Oude Kerk in Ede luiden, wordt aangekondigd dat om 15.30 uur de Buurtspraak begint. De inloop is vanaf 15.00 uur. De bijeenkomst duurt tot ca. 17.30 uur, met een mogelijke uitloop tot zes uur.
Wie geërfde is, of wil weten wat dat is, kan kijken op de website buurt.ede-en-veldhuizen.nl. Daar zijn ook de agenda en de overige vergaderstukken te vinden.
loading

Loading articles...

Loading