Ede koploper in Gelderland met investering in lokale economie

07 mrt , 10:22Gemeente
kunst centrum ede
Ede.Nieuws.nl
Ter illustratie.
EDE - Ede is binnen de provincie Gelderland de gemeente die de afgelopen vier jaar gemiddeld het hoogste percentage van haar gemeentelijke begroting heeft geïnvesteerd in de lokale economie.
Uit door de gemeenten zelf aangeleverde cijfers blijkt dat Ede met 4,61 procent bovenaan staat binnen de provincie Gelderland. Ter vergelijking: in Flevoland voert Lelystad de lijst aan met 12,09 procent, in Overijssel is Zwolle koploper (6,34 procent), en in Utrecht staat Houten met ruim 3,1 procent bovenaan.
De cijfers zijn afkomstig van de website www.waarstaatjegemeente.nl en geanalyseerd in opdracht van VNO‑NCW Midden.
Werkgeversvereniging VNO‑NCW Midden, actief in de provincies Gelderland, Flevoland, Utrecht en Overijssel, roept gemeenten richting de komende raadsverkiezingen op om jaarlijks minimaal 10 procent van de gemeentelijke begroting structureel te investeren in economie, binnenstad, cultuur en toerisme.
Volgens voorzitter Heske Groenendaal is dat noodzakelijk om voorzieningen betaalbaar te houden en het verdienvermogen van gemeenten te versterken: “Voor een leefbare gemeente is een krachtig ondernemingsklimaat essentieel. Iedere gemeente zou 10% van haar budget moeten inzetten op het verdienvermogen van de toekomst.”
De afgelopen maanden heeft de werkgeversvereniging op diverse manieren aandacht gevraagd voor het belang van een sterke lokale economie bij kandidaat-raadsleden, politieke partijen en ondernemers. Dit gebeurde onder andere via een webinar voor (kandidaat)raadsleden en een verkiezingstour langs meerdere gemeenten. In het manifest ‘Een 10 voor Economie’ beschrijft VNO‑NCW Midden tien punten die bijdragen aan een sterke lokale economie, verdeeld over vier thema’s. “Het streven moet zijn om te gaan voor een tien, niet voor een zes,” aldus Groenendaal.
De campagne ‘Een 10 voor Economie’, inclusief video’s van gemeentebezoeken, is te vinden op www.10vooreconomie.nl.
Uitreiking 10 voor Economie
Campagne een 10 voor Economie
De landelijke winnaar
loading

Loading articles...

Loading